LINIA Z KWASAMI

LINIA Z KWASAMI

Jak wskazuje sama nazwa (peel - złuszczać, obrać) peeling chemiczny lub mechaniczny to zabieg polegający na usunięciu defektów kosmetycznych lub zmian chorobowych  zlokalizowanych w obrębie naskórka i skóry właściwej. W tym celu wykorzystuje się specjalne preparaty, których działanie polega na złuszczeniu martwej warstwy naskórka, a wraz z tym pozbyciu się zanieczyszczeń obecnych w zewnętrznych warstwach skóry.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje peelingów?

Jest ich kilka. Niemal każda kobieta słyszała na pewno o tak zwanym peelingu mechanicznym, jakim jest miedzy innymi mikrodermabrazja. Równie popularne są peelingi chemiczne - tak zwana chemabrazja.

Ostatnio wiele mówi się właśnie o chemabrazji. Na czym polega ta metoda?

Peeling chemiczny to nic innego, ja nałożenie na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Skuteczność tej metody polega na możliwości regulacji poziomu złuszczania - dobierając odpowiednie proporcje substancji chemicznych aktywnych możliwe jest usunięcie poszczególnych warstw naskórka. Stąd, wyróżnia się złuszczanie powierzchniowe, a więc bardzo łagodne, w obrębie naskórka, średniogłębokie- obejmujące cały naskórek i górną  warstwę skóry właściwej oraz głębokie - sięgające nawet do głębszych warstw skóry właściwej.

Jakie substancje są najczęściej stosowane w tego rodzaju peelingach? Jak one działają?

W chemabrazji najczęściej wykorzystywane są kwasy owocowe , czyli alfa-hydroksykwasy jak np. kwas glikolowy,kwas mlekowy,kwas migdałowy beta-hydroksykwasy  - m.in. kwas salicylowy, a także kwas trójchlorooctowy. Wymienione wyżej substancje przenikają w głąb skóry, wpływając w ten sposób na przebudowę kolagenu i elastyny- dwóch czynników podporowych w skórze. Wykorzystując te właściwości, możliwa jest odnowa naskórka i skóry. Wykonując serię peelingów chemicznych i mechanicznych można w łatwy i szybki sposób zlikwidować  oznaki starzenia, a także usunąć przebarwienia, drobne zmarszczki i inne niedoskonałości skóry.

Czy rodzaj cery ma wpływ na wybór kwasów ?

Tak, bardzo istotny. Kwasy AHA są zdecydowanie bardziej polecane dla skóry suchej, zgrubiałej oraz zniszczonej opalaniem. W centrach kosmetyczno - dermatologicznych stosuje się  je również w wysokich stężeniach, w celu pielęgnacji cery trądzikowej. Ważne jest by w przypadku tego typu kuracji zachować systematyczność. Kwasy BHA jak np. kwas salicylowy, złuszczają martwe komórki naskórka, przenikając w ten sposób przez warstwę sebum. Dzięki temu  rewelacyjnie oczyszczają pory oraz wnikają w głąb mieszków włosowych, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku leczenia trądziku.

Na czym polega zabieg ?

Na oczyszczona skórę nakładany jest kwas, który powoduje złuszczenie na różnej głębokości, w zależności od użytej substancji, jej stężenia oraz czasu aplikacji.


Kwasy przeznaczone dla osób które mają pełną świadomość ich działania. Nie bierzemy odpowiedzialności za nieumiejętne stosowanie kwasu !

Wyświetlaj jako: listaboksy
Wyświetlaj po: 12202836
Sortuj po:nazwacenadata

* * * * * * * * HURTOWNIE * * * * * * * *

 

Właścicieli hurtowni, gabinetów kosmetycznych, hoteli SPA oraz sklepów prosimy o kontakt przygotujemy specjalną ofertę cenową dostosowaną do wymagań klienta.


NAPISZ DO NAS

* * * * * * * * * * O NAS * * * * * * * * * * *

Jesteśmy firmą oferującą profesjonalne kosmetyki naturalne oraz certyfikowane surowce kosmetyczne.

W ofercie znajdziecie Państwo surowce kosmetyczne, profesjonalne kosmetyki naturalne dla gabinetów, salonów kosmetycznych oraz do użytku domowego takie jak kwas migdałowy do delikatnej eksfoliacji, kwas glikolowy do głębokiej eksfoliacji, kwas kojowy o właściwościach depigmentacyjnych, kwas hialuronowy preparat głęboko nawilżający, kwas salicylowy wspomaga leczenie trądziku, mikrodermabrazja - najwyższej jakości korund szlachetny biały, algi i wiele innych produktów.